חידוש ויזה לארה״ב ללא תור בשגרירות

כל אדם המבקש לבקר בארצות הברית חייב בויזה או אישור כניסה תקפים לקראת נסיעתו.
ויזה לארצות הברית ברוב המקרים תקפה לעשר שנים והיא מאפשר כניסות בלתי מוגבלות לארצות הברית.
כדי להוציא ויזה לארצות הברית יש לעבור תהליך הכולל מילוי טופס ds160, רישום למערכת פגישות בשגרירות , תשלום אגרה והגעה לראיון בשגרירות.
מי שאינם צריכים בהגעה לשגרירות ארצות הברית הם אלו אשר מחדשים ויזה.
חידוש ויזה אינו דורש הגעה לראיון בשגרירות והוא כולל הכנת המסמכים הרשמיים, תשלום אגרת הויזה ושליחת כל המסמכים לשגרירות באמצעות הדואר (על הליך זה נפרט בהמשך המאמר).
חידוש ויזה ניתן לבצע, בזמן בו הויזה עדיין בתוקף או עד 4 שנים לאחר סיום תוקפה של הויזה. כן, כן, הויזה ניתנת לחידוש גם כאשר אינה בתוקף.
חידוש הויזה הוא הליך מהיר ופשוט יותר מהוצאת ויזה בפעם הראשונה, אשר מקל על המחדש ומאפשר לו להמנע מהליך ארוך של המתנה לראיון והגעה לשגרירות.
יש לקחת בחשבון שלא כל מי שהסתיימה לו הויזה זכאי לחידוש, יש לעמוד בכל אחד מהקריטריונים לחידוש ויזה על מנת לחדשה ולהיות פטור מראיון בשגרירות.

מהם הקריטריונים לפטור מהגעה לשגרירות?

למעשה, כל מי שזכאי לחידוש ויזה, פטור מהגעה לראיון (למעט מקרים מסויימים-ראה פירוט בהמשך).

התנאים לחידוש ויזה הם:

  • הויזה הקודמת נמצאת פיזית בידו של המחדש.
  • הויזה הקודמת בתוקף או עברו עד 4 שנים לאחר סיום תוקפה.
  • הויזה הקודמת הוצאה באותה שגרירות בדיוק בה המחדש מוציא אותה כעת.
  • הויזה הקודמת הונפקה בעת שהמועמד היה בן 14 שנים ומעלה.
  • הויזה הקודמת היא מאותו הסוג אשר אתם מבקשים כעת.
  • על הויזה הקודמת לא מופיעות המילים הבאות: clearance received/ waiver of ineligibility

רק אלו שעומדים בכל התנאים הללו זכאים לפטור מויזה ופטור מהגעה לשגרירות. כל מי שאינו עומד אף באחד מתנאים אלו- מחוייב בהגעה לראיון בשגרירות.

איך מחדשים ויזה לארה״ב בלי ללכת לשגרירות?

על מנת לחדש ויזה יש לבצע את הפעולות הבאות:

  • ראשית יש למלא את שאלון הפרטים האישיים, הטופס העונה לשם ds160, בטופס זה יש להשיב על כל השאלות הכוללות שאלות כלליות, על תעסוקת המועמד לויזה, פרטי מגורים, השכלה וכדומה. יש להשיב לשאלות זה בצורה הכנה והמלאה ביותר. בסיום הטופס יש להדפיס את דף האישור של טופס הזה - confirmation page
  • יש להיכנס למערכת תשלום האגרה של השגרירות ולשלם את אגרת הויזה העומדת על סך 185$. יש כמובן למלא את כל הפרטים הרלוונטיים המתבקשים לגבי המועמד לויזה ולבסוף להדפיס את הקבלה עבור תשלום האגרה ובנוסף את המסמכים עבור שליחת המסמכים באמצעות דואר השליחים אשר ניתנים להורדה מתו מערכת זו.
  • יש לאגד את כל המסמכים הרשמיים (טופס ds160 , קבלה עבור תשלום האגרה והמסמכים מערכת תשלום האגרה למסירה בדואר) בצירוף תמונה מיוחדת לויזה (ניתן לעשות כיום כמעט בכל חנות צילום בארץ) התמונה צריכה להיות עדכנית מחצי השנה האחרונה. כמו כן יש לצרף את הדרכון העדכני אשר בתוקף והדרכון בו יש את הויזה (בתוקף או לא בתוקף).
  • את כל אלו יש למסור באחד מסניפי דואר שליחים של דואר ישראל (לא סניף רגיל של דואר ישראל אלא רק דואר שליחים) . כמו כן, ניתן לשלוח את חבילת המסמכים ישירות לשגרירות באמצעות נקודת המסירה והשליחה ברחוב שלום עליכם 5, תל אביב. זו נקודת המסירה והאיסוף הרשמית והמהירה ביותר של השגרירות. שימו לב- לא ניתן למסור את המסמכים בשגרירות עצמה. מחדש ויזה אשר יגיע באופן פיזי עם המסמכים לשגרירות לא יתקבל ולא יוכל למוסרם שם.

האם יש סיכוי שעדיין אזומן לראיון גם כאשר אני מחדש ויזה?

מחדשי ויזה אשר עומדים בכל התנאים לחידוש , אינם נדרשים לראיון.

כחלק מהליך חידוש הויזה, המועמד שולח את מסמכיו לשגרירות. אם בעיון בנתוניו נמצא כי יש סיבה , המועמד יכול להיות מזומן לראיון בשגרירות. במקרה כזה, יש להיכנס מחדש למערכת תשלום האגרה של השגרירות ולקבוע מועד לראיון לפי המועדים הזמינים למחדשי ויזות.

 הסיבה לזימון לראיון יכולה להיות עבר פלילי, עבר שכולל עבירות הגירה או נתונים אשר אינם מוכיחים זיקה מספקת לישראל.

מקרים בהם המועמד מזומן לראיון הם מעטים מאוד. ברוב המוחלט של המקרים, המועמד יכול לחדש את הויזה שלו ללא הגעה לשגרירות כלל.

ויזה לארה״ב מול תוכנית פטור מויזה

תוכנית פטור מויזה ESTAויזה לארה״ב
טווח זמניםלרוב עד 72 שעותתלוי במועד הראיון, יכול לנוע בין חודשיים לשנה
עלותאגרה 21$
אגרת טיפול 199 ש"ח
185$ אגרה
אגרת טיפול 219 ש״ח
מה צריך לצורך הגשת הבקשהמילוי טופס אונלייןשליחת מסמכים במקרה של חידוש והגעה לראיון במקרה של הוצאת ויזה רגילה/ראשונה
זמן שהייה אפשרי בארה״בעד 90 יוםעד חצי שנה
תוקף האישור/ויזהשנתיים10 שנים

במידה ואני יכול להוציא גם אישור תוכנית פטור מויזה ESTA, מה יותר כדאי מבחינתי?

מי שמבקש להיכנס לארה״ב ועומד בתנאים לפטור מויזה, יכול בהחלט לשקול רישום לתוכנית פטור מויזה ולמעשה לוותר על זכותו כעת להגשת בקשה לויזה.

אם ברשותך דרכון של אחת המדינות אשר משתתפות בתוכנית פטור מויזה ואין לך עבר פלילי , בעיות הגירה בעברך (לארה״ב או לכל מדינה אחרת) ומעולם לא סורבת לויזה או לתוכנית פטור מויזה, אתה בהחלט יכול להגיש בקשה לתוכנית פטור מויזה (esta).

תוכנית פטור מויזה מאפשרת למי שמשתתף בה וקיבל אישור, כניסה בלתי מוגבלת לארצות הברית למשך שהייה בכל כניסה של עד 90 יום. כל יום מעבר לכך צריך ויזה ואינו רלוונטי למחזיק בתוכנית פטור מויזה. האישור תקף למשך שנתיים או עד להוצאת דרכון חדש (בשל חידוש/אובדן/גניבה) , לפי המוקדם מביניהם. 

אם דרכון עומד לפוג, מומלץ להנפיק דרכון חדש ולהגיש בקשה לesta עם דרכון חדש בו יש תוקף.

השתתפות בתוכנית פטור מויזה הוא הליך קצר, מהיר וזול יותר.

אם הנך מחזיק בדרכון המשתתף בתוכנית הפטור מויזה (ישראל נכנסה לרשימת המדינות באוקטובר 2023) והנך מעוניין להשתתף בתוכנית, עליך להגיש את הבקשה באופן מקוון, כלומר אונליין. שים לב כי חייב לבצע את התהליך בצורה מסוימת ומסודרת ולא ניתן לנסוע רק עם דרכון ללא אישור.

ללא אישור בתוקף, לא תותר כניסתך לארה״ב ואף לא תוכל לעלות על מטוס ממדינת המוצא מאחר ובכל שדה תעופה מתבצעת בדיקה של הימצאות ויזה או אישור כניסה לארה״ב בתוקף, לפני העלייה למטוס ואף בשלב הצ'ק אין.

תהליך הגשת בקשה לתוכנית פטור מויזה כולל רישום למערכת התוכנית, תשלום האגרה והמתנה לאישור.

לרוב, האישור מגיע עד 72 שעות.

Alert