חידוש ESTA – לכמה זמן תקף אישור ESTA?

אין אפשרות חידוש ל ESTA. עליך להגיש בקשה חדשה לאישור ESTA אם האישור הנוכחי שלך עומד לפוג ותוכניותיך לביקור בארה"ב מתוכננות למועד החל לאחר פקיעתו, או אם תוקף האישור כבר פג. בשני המקרים הללו, עליך להשלים את אותם הליכים כדי להגיש בקשה לאישור ESTA חדש. לא ניתן לשחזר מידע אודות אישור ESTA שפג תוקפו.

לכמה זמן תקף אישור ESTA?

אישור ESTA תקף למשך שנתיים מתאריך קבלת אישור הנסיעה. עם זאת, אם תאריך התפוגה של הדרכון הנוכחי הוא תוך פחות משנתיים, אישור ה ESTA יפוג באותו זמן עם תאריך התפוגה של הדרכון. יש להקפיד לבדוק את תאריך התפוגה של הדרכון שלך בעת הגשת בקשה ל ESTA.

כמה זמן אפשר לשהות בארצות הברית?

אתם יכולים לשהות 90 יום בארה"ב בכל אחד מהביקורים שלכם כל עוד שאישור תוכנית פטור מויזה שלכם תקף. צריך לקחת בחשבון שמדובר ב 90 יום בכל 180 יום קלנדרים, כלומר לא תוכלו לשהות 90 יום, לצאת מארה"ב ולחזור לאחר שבוע שוב אלא תצטרכו להמתין "תקופת צינון".

האם עלי להגיש בקשה חדשה לאישור ESTA חדש אם הוצאתי דרכון חדש?

אישור ESTA תקף לשנתיים או עד לסיום תוקפו של הדרכון (המוקדם מבניהם). כלומר, אם דרכונך עתיד לפוג בקרוב, מוטב שתחדש אתו ואז תגיש בקשה חדשה (אם כאמור יש באפשרותך מבחינת זמנים להמתין לדרכון החדש. כמו כן, אם הנך משנה את אחד מפרטי הדרכון (שם, מין, אזרחות וכו'), עליך להגיש בקשה חדשה להשתתפות בתוכנית פטור מויזה (ESTA). יש לקחת בחשבון כי האישור חייב להיות תקף לכל זמן השהות שלך בארה"ב ואין לחרוג מתוקף האישור. זאת בשונה מויזה לארה"ב אשר ניתן להיכנס עימה לארה"ב עד היום האחרון שלה (מה שמאפשר שהייה בארה"ב גם עם ויזה שפג תוקפה- במידה כמובן שנכנסת עימה בתאריך בו עוד הייתה בתוקף).

הודעה בדוא"ל על פקיעת תוקף האישור מרשות המכס וביקורת הגבולות

כאשר תוקף אישור ה ESTA הנוכחי שלך יתקרב לפקיעתו, לרוב תישלח אליך הודעת דוא"ל רשמית עם כותרת -“ESTA Expiration Warning” הודעה זו תשלח לכתובת הדוא"ל עמה בוצע הרישום לתוכנית פטור מויזה והיא תגיע מכתובת הדוא"ל של רשות המכס וביקורת הגבולות של ארה"ב: no-reply@cbp.dhs.gov.

הודעה זו תשלח מתוך המערכת האלקטרונית של ESTA ולמעשה תפקידה להתריע כי האישור שלך יפוג תוך 30 ימים. הודעה זו נועדה על מנת להתריע נוסעים שעתידים לטוס או מתכננים נסיעה בזמן הקרוב, על כך שהאישור שלהם עומד לפוג וזה הזמן להגיש בקשה חדשה למי שזה רלוונטי עבורו.

ההודעה אמורה לשאת את מספר אישור ה ESTA מהגשת הבקשה הקודמת שלך.

אם בכוונתך לנסוע לארה"ב לאחר פקיעת תוקפו, עליך להגיש בקשה חדשה לאישור ESTA.

ייתכן ותקבל התרעה זו במייל גם לאחר שכבר הגשת בקשה חדשה לאישור כניסה, במקרה כזה התעלם מההתרעה הזו, היא נשלחת באופן אוטומאטי לכל מי שתוקף האישור שלו עתיד להסתיים.

הגשת בקשה חדשה ל ESTA לפני תפוגת האישור הישן

ניתן להגיש בקשה לאישור ESTA מספר פעמים בלתי מוגבל, גם אם נותר זמן רב לפני פקיעת תוקף אישור ה-ESTA הנוכחי שלך. בסיום הגשת הבקשה לאישור ESTA חדש, ולאחר קבלת האישור, כאשר יונפקו לך מספר בקשה ותאריך תפוגה חדשים, כל פרטי אישור ה-ESTA הקודם שלך יבוטלו ואך ורק הפרטים המופיעים בבקשת אישור ה-ESTA העדכנית ביותר שלך יהיו רלוונטיים ובתוקף. 

לא ניתן לחדש ESTA.  ניתן להגיש בכל עת בקשה חדשה, אך יש לקחת בחשבון כי מדובר בהגשה חדשה לחלוטין וכי הפרטים מהבקשה הקודמת נמחקים והופכים ללא רלוונטיים והפרטים החדשים המוזנים הם מה שנשמר במערכת.

מספר הביקורים המותר בארה"ב במסגרת ESTA

אישור ESTA תקף לשנתיים וניתן לבקר באמצעותו בארה"ב מבלי צורך בהנפקת ויזה במהלך תקופה זו. עם זאת, הדבר מותנה בכך שמטרת נסיעתך היא לטיול או נסיעת עסקים קצרת מועד ומשך שהייתך לא יעלה על 90 יום. תקופה זו בת 90 יום היא משך הזמן המורשה לשהייה בארה"ב בכל ביקור. גם אם הנסיעה היא למטרות תיירות, אם בכוונתך לשהות למשך יותר מ-90 יום, לא תוכל להיכנס לארה"ב במסגרת התוכנית ותצטרך להגיש בקשה לויזה. ניתן להיכנס לארצות הברית במסגרת אישור ESTA מספר בלתי מוגבל של פעמים, אך אם כניסותך יהיו רבות , דבר זה עלול לגרום לחשד מצד גורמי ההגירה בכניסה לארצות הברית ויתכן ותתושאל לגבי מטרת הכניסה שלך וסיבת הכניסות החוזרות ואף תלקח לחדר צדדי לצורך תשאול נרחב יותר. אם הנימוק שלך לכניסות הרבות הגיונית והיא אכן עונה לאחת מהמטרות שלשמן האישור תקף, לא אמורה להיות בעיה עם כניסתך והיא תאושר. אך אם נציג ההגירה אכן יחשוד כי אינך משתמש באישור זה כראוי, ברשותו הזכות לא לאפשר את כניסתך לארצות הברית ואף להזהירך בנוגע לכוונות הכניסה שלך.

במידה והנסיעות שלך לארצות הברית הן למטרת שהייה ארוכה, של מעל ל 90 יום, והנך מעוניין שהאישור שברשותך יהיה רלוונטי לזמן ארוך יותר משנתיים, הגש בקשה לויזה לארה"ב מסוג B1/B2 (ויזת תיירות עסקים סטנדרטית) או כל ויזה אחרת למטרה שונה.

ישנה שגיאה באחד מפרטיי האישיים באישור ESTA- האם ניתן לתקן זאת?

אם נפלה שגיאה בפרטים האישיים הראשיים- כמו שמך, תאריך הלידה או מספר הדרכון שלך, יהיה עליך להגיש בקשה חוזרת לאישור ESTA. כלומר, להגיש בקשה חדשה, על כך העלויות והטפסים הכרוכים בכך. הבקשה הקודמת למעשה אינה רלוונטית ואין לטוס או לנסות להיכנס לארה"ב עם אישור שפרטיו אינו תואמים את פרטיך, זה עשוי להוביל לבעיות בכניסה לארה"ב ואף סירוב כניסה. (לרוב, כבר בשדה התעופה אשר ממנו יוצאת הטיסה לארצות הברית , בבדיקה בצ'ק אין או בעליה למטוס , תמנע נסיעתך אם פרטי האישור אינם תואמים את פרטי הדרכון שלך)

האם אוכל לחדש את אישור ה-ESTA שלי?

ל- ESTA אין מערכת "חידוש". לאחר פקיעת תוקפו של אישור ה-ESTA, יש להגיש בקשה חדשה על ידי מילוי הטופס ושליחתו ותשלום האגרות הרלוונטיות. לאחר קבלת האישור החדש כל פרטי האישור הישן לא יהיו רלוונטיים יותר ותקבל מספר בקשה ותאריך תפוגה חדשים עבור הבקשה החדשה שלך במידה והתקבלה.

כמה זמן לוקח לבצע חידוש לאישור ESTA?

כאמור, ל-ESTA אין מערכת חידוש. אם בכוונתך לערוך ביקור בארה"ב לאחר מועד פקיעת התוקף של אישור ה-ESTA, עליך להגיש בקשה חדשה ולחכות לאישורה. להגשת הבקשה החוזרת, יש להכין את שני הפריטים הבאים:

  • דרכון בתוקף
  • כרטיס אשראי עמו יבוצע התשלום (אינו חייב להיות בבעלות המבקש)

זמן מילוי הטופס המשוער הוא 20 דקות. למרות שתהליך בדיקת בקשות ESTA ושליחת התוצאות נמשך לרוב כ-24 שעות, מומלץ להתחיל בתהליך לפחות 72 שעות לפני היציאה שלך (ועדיף כאמור להגיש זמן רב יותר, למעשה עדיף להגיש את הבקשה מהרגע בו אתה מתכנן נסיעה לארה"ב)

מה קורה כשתוקף אישור ה ESTA פג?

אין צורך או חובה להגיש בקשה חדשה לאישור ESTA אם אין לך תוכניות כלשהן לביקור בארה"ב לאחר פקיעת אישור ה-ESTA. יש להגיש בקשה חוזרת לאישור ה-ESTA כאשר קיימות תוכניות לביקור נוסף בארה"ב. אם בכוונתך לבקר או בארה"ב באמצעות ESTA במקום ויזה, יהיה עליך להגיש בקשה חוזר לאישור ESTA. יש לעשות זאת עם דרכון וכרטיס אשראי בתוקף.

האם אוכל להגיש בקשה חדשה לאישור ESTA?

ניתן להגיש בקשות לאישור ESTA ללא הגבלה. יש להגיש בקשה חדשה כאשר תוקף אישור ה-ESTA פג או כאשר תוקפו עומד לפוג. כמו כן, אם פקע תוקפו של הדרכון שלך או השתנו אחד מפרטיך האישיים (מין, שם וכדומה) עם זאת, ככל שאין כל תוכנית לבקר בארה"ב, אין כל צורך להגיש בקשה חוזר לאישור ESTA לאחר פקיעת תוקפו. יש להגיש בקשה חוזרת לאישור ESTA כשנערכות תוכניות לטיול נוסף בארה"ב. אישור ה-ESTA תקף לשנתיים ממועד קבלתו.

שימו לב