כניסה לארה”ב עם דרכון פולני

כניסה לארצות הברית עם דרכון פולני

כל אדם המחזיק בדרכון פולני רשאי להגיש בקשה להשתתפות בתוכנית פטור מויזה הקרויה בשם ESTA  ,בקשה זו מוגשת באמצעות האינטרנט, במערכת מבוקרת של ממשלת ארה"ב ומאפשרת כניסה לארה"ב לכל מי שביצע את הרישום למערכת, מילא את הטופס וקיבל את האישור האלקטרוני.

כל אדם המחזיק בדרכון פולני ביומטרי רשאי להגיש בקשה זו, ולחסוך הגעה לראיון בשגרירות ארה"ב.

איך מגישים בקשה לאישור כניסה לארה"ב עם דרכון פולני?

ראשית יש למלא את טופס הפרטים האישיים, הטופס אינו ניתן להורדה והוא טופס מקוון, כלומר, המילוי מתבצע דרך האתר אונליין. בטופס עצמו ישנם פרטים אישיים אשר יש למלא, הכוללים פרטי מגורים, תעסוקה, פרטי הטיול המתוכנן לארצות הברית, גם מי שאינו יודע במדויק לאן הוא מתכוון לטוס בארה"ב יכול למלא את הטופס ולציין יעד משוער. כמו כן, ישנן שאלות כלליות לכל מועמד.

לאחר השלמת הטופס יש לשלם את אגרת הטופס , בסך 21$ והגשת הבקשה, בסך 199 ₪.

לאחר התשלום יש להמתין לקבלת התגובה במייל, התשובה לבקשה מגיעה לרוב עד 72 שעות מרגע הגשת הבקשה.  עם אישור הבקשה שמתקבל, ניתן לטוס באופן מיידי לארה"ב, יש כאמור להדפיס את הטופס ועמו לטוס.


האם יש בקשות לאישור כניסה עם דרכון פולני אשר מסורבות?

רובן המוחלט של הבקשות מאושר. יש לקחת בחשבון כי מי שהיה לו בעבר בעיות הגירה או רישומים פליליים בקשתו עלולה להיפסל או שהוא עשוי לעבור בדיקה נרחבת יותר כמו גם בקשה לאספקת מסמכים נוספים על מנת לבדוק את כשירות קבלת אישור הכניסה.

מי שסורבה בקשתו לכניסה לארה"ב תחת תוכנית פטור מויזה ESTA ,מחויב בהגשת בקשה לויזה רגילה על מנת שיוכל להיכנס לארה"ב.דוגמא דרכון פולני כריכה דרכון פולני
דרכון פולני לדוגמה

עבור מי מיועד אישור פטור מויזה / ESTA?

כל אדם אשר מעוניין להגיע לארצות הברית לצורך טיול, ביקור משפחתי או של חברים, לימודים קצרים אשר אינם אקדמאים, טיפול רפואי קצר, השתתפות בכנס או בקורס רשאי להגיש בקשה ל ESTA .

בקשה זו רלוונטית כל עוד האדם המבקש אותה מתכנן לבקר בארצות הברית לזמן שהייה שלא עולה על 90 יום.


מתי אישור כניסה עם דרכון פולני ESTA אינו מתאים לי?

כאשר סיבת הנסיעה אינה מהמוצגות מעלה, והיא עבור – לימודים אקדמאים, טיפול רפואי ארוך טווח, זמן שהייה אשר מתוכנן למשך זמן העובר את הזמן המותר תחת האישור (מעל 90 יום), וכמובן עבודה ומגורים בארצות הברית. כל הסיבות הללו מצריכות הגשת בקשה של ויזה או הגירה לארצות הברית.


מה אני עוד צריך לדעת על האישור לאחר קבלתו?

ראשית, אישור תוכנית פטור מויזה, תקף לשנתיים ולא כמו ויזה לארה"ב אשר לרוב תקפה למשך עשר שנים. האישור פג לאחר תום השנתיים או עם סיום תוקפו של הדרכון (המוקדם מביניהם).

האישור הוא אישור רב פעמי, כלומר, ניתן להיכנס מספר פעמים רב עם אישור זה כל עוד הוא תקף.

את האישור יש להדפיס – הוא מגיע כקובץ מצורף למייל בסיום התהליך ולאחר כאמור, קבלת האישור. ואת אישור זה יש להחזיק בסמוך לדרכון בדרך לארצות הברית, חברת התעופה לפני העלייה לטיסה ובזמן הצ'ק אין תרצה לוודא כי יש ברשותך אישור תקף ועדכני אשר תואם את פרטי הדרכון.


מתי אני צריך להגיש בקשה חדשה ל ESTA עם דרכון פולני?

  • לאחר שינוי שם
  • לאחר חידוש הדרכון הפולני
  • לאחר תפוגת תוקפו של הדרכון הפולני
  • לאחר שינוי מגדר
  • כאשר משהו השתנה במענה על השאלות הכלליות שענית עליהן באישור הקודם


האם אני יכול להגיש בקשה ל ESTA אם יש לי שתי אזרחויות / שני דרכונים של מדינות שונות?

כל עוד הינך מחזיק בדרכון פולני , אין שום בעיה עם אזרחות נוספת והיא אינה מונעת מהגשת הבקשה לאישור תוכנית פטור מויזה ESTA.

שימו לב