איך למלא טופס ESTA – המדריך המלא

תהליך בקשת אישור ESTA

חשוב לוודא לפני תחילת מילוי הטופס המקוון שהדרכון וכרטיס האשראי שלך נמצאים בהישג יד.
יש להכין את שני הפריטים הבאים לבקשת ESTA:

 • דרכון ביומטרי (עם תאריך תפוגה תקף)
 • כרטיס אשראי מסוג ויזה או ישראכרט (הכרטיס אינו חייב להיות רשום על שם מגיש הבקשה)

יש לספק את פרטי הדרכון של האדם אשר עבורו מגישים את בקשת ה-ESTA. גם כשמדובר בקטין המגיש בקשת ESTA, עדיין יש לספק את פרטי הדרכון של הקטין ולא של ההורה.

הגשת בקשה ופרטים אישיים של המועמד ל ESTA

 1. תחילת הגשת הבקשה
  בחלקו העליון של אתר esta-center.co.il ישנו כפתור צהוב "הגשת בקשה" - יש ללחוץ עליו להתחלת התהליך
  דף הבית של אתר אסתא 2. פרטי המבקש
  יש לוודא כי השם הפרטי ושם המשפחה באנגלית רשומים בדיוק כפי שהם מופיעים בדרכון שלך. יש לוודא ולבדוק את עצמכם שוב כי שם המשפחה והשם הפרטי אינם בסדר שגוי או איות שגוי. מדובר בפרט מידע חשוב ב בקשת ה-ESTA. כמובן שבכל מקרה כל הנתונים שלכם יעברו בדיקה מעמיקה והשוואה לדרכון שלכם במקור שאת סריקתו אתם תעלו למערכת כחלק מהתהליך.
  אם יש לך שם נעורים, שם נוסף או כל כינוי אחר, בשאלה "האם יש לך שם נוסף?" יש לענות כן ואז לרשום את השמות הנוספים ולרשום לידם האם מדובר בשמות משפחה או שמות פרטיים.
  פרטי המבקש ויזה אסתא


 3. ארץ ועיר לידה
  יש לרשום בארץ הלידה את השם הנוכחי של המדינה בה נולדתם, לדוגמה אין לרשום בריה"מ, אלא לרשום שם ספציפי של מדינה, כגון: אוקראינה וכד. אם עיר הלידה שלכם אינה ידועה לכם, יש לרשום הערכה שלכם לגבי היכן נולדתם באותה המדינה.
  ארץ ועיר לידה


 4. פרטי דרכון
  פרטי הדרכון חשובים מאוד, שימו לב שחשוב ביותר לא לטעות במספר הדרכון שלכם. לאחר קבלת הבקשה שלכם במערכת אתם תצטרכו להעלות את סריקת דף הראשי של הדרכון שלכם על מנת שהמערכת תוכל לעשות ולידאציה ולוודא שלא נפלו טעויות מצידכם בעת הזנת הנתונים במערכת.  באמצעות השוואה זו המערכת תדע למנוע מצב מסוכן של טעויות קריטיות ותדע לתקן טעויות אלו עוד בטרם הגשת הבקשה לרשות ה CBP האחראית על מערכת ה ESTA.
  פרטי הדרכון


 5. אזרחות ותושבות במדינות אחרות
  אם יש לך כעת אזרחות/תושבות שונה מהאזרחות הנוכחית שלך, יש לבחור באפשרות "כן" ולפרט את האזרחות ואופן קבלתה (מכוח לידה / דרך ההורים / התאזרחות). אם הייתה לך אזרחות או תושבות שונה מהנוכחית בעבר, יש לבחור "כן" בשאלה "האם בעבר החזקתם באזרחות/תושבות בנוסף למה שהוזכר מעלה?" ולפרט.
  אזרחות ותושבות במדינה אחרת


 6. דרכון של אזרחות נוספת
  אם הונפק לך דרכון על ידי מדינה אחרת מלבד זו המצוינת תחת "ארץ אזרחות" בפרטי המבקש והדרכון הזה בתוקף כעת, יש לרשום את מספר הדרכון ואת תאריך פקיעת תוקפו.
  דרכון של מדינה אחרת


 7. פרטי התקשרות
  יש להקדיש תשומת לב במיוחד לכתובת האימייל שהזנת כדי לוודא שלא נעשו טעויות. לאחר השלמת הבקשה, כל אישור הקבלה, חשבוניות ואישורי הנסיעה יישלחו אל כתובת הדואר האלקטרוני שהזנת. יש להקפיד להגדיר את הכתובת שלנו ברשימת הכתובות באנשי הקשר שלכם ולוודא שמיילים של ESTA CENTER אינם מגיעים לתיקיית ה SPAM או דואר הזבל שלכם.
  יהיה על אחריותכם בלבד לעקוב אחר כל העדכונים שנשלחים אליכם באמצעות דואר אלקטרוני.
  פרטי ההתקשרות


פרטי התקשרות ותעסוקה של מועמד ל ESTA

 1. כתובת מגורים
  יש להזין את הכתובת בה מתגורר המבקש בפועל כעת, ולא את הכתובת של משרד הפנים בהכרח או את כתובת של המשפחה.
  פראי התקשרות


 2. חשבונות ברשתות חברתיות
  אם ברצונך לציין כי ברשותך חשבון ברשת חברתית אז יש לבחור את הרשת ובשדה שם פרופיל לרשום את השם שלכם באותה הרשת. אם ברצונך לא לציין רשת חברתית אז ניתן לבחור באפשרות "אין לי" ואז לא תתבקשו לרשום שם פרופיל.
  חשבונות ברשתות חברתיות


 3. שמות ההורים
  חובה לרשום את השמות המלאים של שני ההורים. רק במידה ושם אחד ההורים אינו ידוע לכם יש לרשום במקום השם שלו "לא ידוע" בשדה הרלוונטי.
  שמות ההורים


 4. פרטי תעסוקה
  יש לבחור באפשרות "כן" אם כרגע יש לך עבודה או אם עבדת בעבר ולענות על שם המעסיק (מקום עבודה). יש להזין את כתובת המעסיק, מספר הטלפון והתפקיד. ניתן גם להזין פרטי מעסיק עבר במידה ואינך עובד כיום.
  יש לבחור באפשרות "לא" רק אם אינך עובד היום / לומד היום ואין לך ניסיון תעסוקתי קודם.
  היותכם מועסקים תסייע לכם להכנס לארה"ב ולהתמודד עם שאלות של קצין הגירה בכניסה למדינה שירצה לוודא שאכן יש לכם תעסוקה כדי לבסס את כוונתכם לחזור חזרה לישראל בצורה קלה יותר.
  פרטי תעסוקה


 5. פרטי נסיעה
  יש לבחור באפשרות "לצורך מעבר" אם בכוונתך רק לבצע מעבר דרך ארה"ב או "לארצות הברית בלבד" אם בכוונתך לשהות בארה"ב. אם תיבחר באפשרות "לארצות הברית בלבד", תוצג השאלה "איש קשר בארצות הברית" בה תוכלו לבחור באפשרויות "לא ידוע" או "יש לי פרטי איש קשר" ואז תתקשו לספק את הפרטים שלו.
  בנוסף, במידה וציינתם שאתם מגיעים לארה"ב, יהיה עליכם לספק כתובת שהייה בארצות הברית. במידה והכתובת ידועה לכם יהיה עליכם לבחור באפשרות "יש לי כתובת שהייה בארצות הברית" ואז לציין אותה בשדות הבאים. במידה ואינכם יודעים מה כתובת שהייה בארצות הברית תוכלו לבחור באפשרות "לא ידוע". האפשרות "לא ידוע" תבחר באופן אוטומטי עבורכם בניו יורק - מלון - פרט זה אינו מחייב ואתם תוכלו להגיש בקשה ל ESTA על אף שאינכם יודעים ב 100% היכן אתם מתכוונים לשהות בעת ביקורכם בארה"ב.
  פרטי נסיעה


 6. איש קשר בשעת חירום
  ניתן להזין פרטי קרובי משפחה, חברים או כל אדם שאתם סומכים עליו. איש הקשר יכול להיות בישראל / בארה"ב או בכל מקום אחר.
  איש קשר חרום


https://www.high-endrolex.com/31

פרטים רפואיים וביטחוניים

 1. שאלות בריאות וביטחון
  יש לקרוא בעיון את כל תשע השאלות ולהשיב "כן" או "לא" - חשוב מאוד לדייק במענה לשאלות אלו משום שיש להם השפעה רבה על סיכויכם לקבל או לא לקבל את אישור ה ESTA.
  במידה ועניתם לא נכון על השאלה וכבר שלחתם את הטופס - לא תוכלו לתקן את תשובתכם ותצטרכו להגיש בקשה חדשה לחלוטין כעבור 24 שעות. לכן, מומלץ מאוד להקפיד על מענה נכון. אסור בתכלית האיסור לציין תשובה שיקרית ועליכם לקחת בחשבון שמערכות אכיפת החוק והגירה של הממשל האמריקאי מסונכרנות עם מערכות של מדינות המשתתפות בתוכנית פטור מויזה ולכן הסיכוי שלא תיתפסו בשקר הוא קלוש ביותר.
  פרטים רפואיים וביטחוניים


שימוש במערכת ESTA - תשלום, העלאת דרכון ובדיקת סטטוס

 1. בדיקת פרטי הבקשה
  לאחר מילוי הטופס אנו ממליצים לך לעבור על הפרטים שהזנת על ידי מעבר בין שלושת דפי הטופס (למטה ישנו כפתורים "הקודם" ו "הבא". לאחר שווידאתם של הפרטים שהזנתם הינם נכונים תוכל להתקדם לשלב התשלום המאובטח.


 2. בחירת מסלול, תשלום וסימון קריאת תקנות שירות
  לאחר שסיימתם למלא את הטופס יהיה עליכם להזין פרטי תשלום, לקרוא את התקנון ולסמן שאכן קראתם אותו וללחוץ על כפתור "המשך לתשלום"
  פרטי תשלום מאובטח


 3. העלאת תמונת הדרכון של המועמד למערכת ESTA
  עליכם להעלות סריקה של דף ראשי של הדרכון עם התמונה והפרטים האישיים של המועמד - הסריקה צריכה להיות ישרה וברזולוציה ברורה. 4. אזור אישי
  בכל שלב תוכלו לחזור למערכת לאזור האישי שלכם על ידי התחברות מאובטחת. באמצעות האזור האישי תוכלו להסדיר תשלום עבור התהליך במידה ולא הסדרתם אותו בתום התהליך. תוכלו להעלות תמונת דרכון במידה ולא העליתם אותה בתום מילוי טופס פרטים אישיים מקוון ותשלום עבור התהליך. תוכלו גם לעדכן את פרטי הנסיעה העדכנית שלכם או לבדוק סטטוס טיפול בבקשתכם במערכת ESTA CENTER.
  אזור אישי


 5. קבלת אישור ה ESTA בדוא"ל
  לאחר שאישורכם יתקבל במערכת (בין שעה ל 72 שעות - בהתאם למסלול שבחרתם), המערכת תשלח אליכם את האישור באימייל שציינתם ובמקביל תוכלו להכנס ל"אזור האישי" ולבקש מהמערכת שתשלח את האישור פעם נוספת אליכם.

שימו לב