כמה זמן לוקח להוציא אישור ESTA?

אם החלטת לנסוע ולשהות בארה"ב או באיים הממוקמים בשטח ארה"ב כדוגמאת הוואי למשך עד 90 יום, יהיה עליך להגיש בקשה ל ESTA.
בעוד שניתן להיכנס לגואם ולסייפאן באיי מריאנה מבלי להגיש בקשה ל-ESTA, זמן השהייה הארוך ביותר המותר באזורים אלו ללא אישור ESTA הוא 45 ימיםלכל. הגשת בקשה ל ESTA, תאפשר לך לשהות עד 90 יום.

אין חובת הגשת בקשה לתוכנית פטור מויזה ESTA בתוך זמן מסוים מראש לפני מועד המסיעה, אך יש לקחת בחשבון שתוצאות הבקשה שלך יתקבלו ככל הנראה תוך שלושה ימים, או 72 שעות. לכן, מומלץ להגיש בקשה לפחות שלושה ימים מראש. עם זאת, במקרים מסוימים התהליך עשוי לקחת זמן רב אף יותר, בשל גורמים כמו תחזוקת המערכת של הצד האמריקאי או בעיות במערכת, או כאשר השרת מושבת ולכן ההמלצה היא להגיש כמה שיותר זמן בראש.

בקשה להשתתפות בתוכנית פטור מויזה ESTA, זמינה להגשה בכל עת, 24 שעות ביממה, 365 ימים בשנה. אנו ממליצים להגיש בקשה ל ESTA זמן קצר לאחר החלטתך לנסוע לארה"ב הן בשל הסיבות שהזכרנו מעלה או בשל מצב אפשרי שבו תסורב ל ESTA ותצטרך להגיש בקשה לויזה לארה"ב - הליך שמצריך זמן רב יותר.

מדוע נדרש אישור ESTA כדי לנסוע לארה"ב?

רבים תוהים מדוע יש להגיש בקשה ל ESTA כדי לנסוע לארה"ב.
בינואר 2009, ארה"ב החלה לדרוש מנוסעים המבקרים בארה"ב לשהייה קצרה במסגרת התוכנית לפטור מוויזה להגיש בקשה באמצעות המערכת האלקטרונית לאישור נסיעות (ESTA), מסיבות שונות לרבות מטרות אבטחה בשטח ארה"ב וכדי למנוע טרור בארה"ב וברחבי העולם.

יישום מערכת ESTA איפשר לבחון סיכונים אלו מראש על ידי ניהול ורישום מידע אודות מטיילים המגיעים לארה"ב לשהייה קצרה במסגרת התוכנית לפטור מויזה באינטרנט עוד לפני יציאתם לארה"ב.

שימוש במערכת נועד לבחון מראש האם מבקש בודד זכאי/ת לבקר בארה"ב ללא ויזה או אם הוא/היא
עלולים להוות סיכון לארה"ב אם כניסתם למדינה תאושר.
אזרחי מדינות המשתתפות בתוכנית לפטור מויזה רשאים להיכנס לארצות הברית ללא ויזה אם האישור לפטור מויזה עבורם התקבל, אלו, יכולים לשהות בארצות הברית למשך עד 90 יום במסגרת התוכנית פטור מויזה.

ניתן לתאר את ESTA כאישור נסיעה הכרחי לנכנסים לארה"ב ללא ויזה. אישור ESTA נדרש גם בעת החלפת טיסות לכיוון מדינה אחרת בשדה תעופה בארה"ב. כלומר, בטיסת מעבר אשר נוחתת באחד מנמלי התעופה של ארה״ב. זהו תנאי חובה למעבר בארצות הברית, גם כאשר מדובר בשהייה קצרה בשדה התעופה בלבד.
יש להקפיד להגיש בקשה ל ESTA אם בכוונתך לבקר בארה"ב או להחליף טיסה בשדה תעופה בארה"ב. המחזיקים בויזה שהונפקה על ידי שגרירות ארה״ב אינם נדרשים להגיש בקשה ל ESTA.

האם אוכל להגיש בקשה ל ESTA גם ביום הנסיעה?

מטיילים רבים מגישים בקשה ל ESTA ביום הנסיעה או ממש לקראתה, מכיוון שלא היו מודעים לתוכנית ESTA או שכחו להגיש בקשה מוקדם יותר. למרות שבמקרים מסוימים בדיקת ואישור ESTA עובר בצורה מהירה והמטיילים מקבלים אישור לנסוע ללא תקלות גם בעת הגשת בקשה ביום הנסיעה, במקרים אחרים בדיקת הבדיקה עשויה להתעכב אפילו לזמן קצר, מה שיגרום לתהליך קבלת התוצאות להתעכב.

לתשומת ליבך, הגשת בקשה ל ESTA ביום הנסיעה לא תבטיח קבלת אישור נסיעה במהירות.
הגשת בקשת ESTA דרכנו תאפשר לך לקבל את תוצאות הבדיקה בדוא"ל בצורה הקלה והמהירה ביותר.

האם אני יכול להגיש בקשה ל ESTA עבור נסיעה שתתרחש רק בעוד מספר חודשים?

בקשת ה ESTA תהיה זמינה עבורך מהרגע בו החלטת לנסוע לארה"ב, הגשת את הבקשה ובמידה כמובן שקיבלת את האישור המיוחל. ניתן להגיש בקשה ל ESTA גם אם אינך יודע עדיין היכן תשהה ותלון במהלך ביקורך בארצות הברית וגם אם אינך יודע מתי בדיוק תטוס לארה"ב.
ההמלצה היא ברגע שהתקבלה החלטה לטוס לארצות הברית, להגיש בקשה ל ESTA.

אישור זה תקף לשנתיים (או עד מועד פקיעת הדרכון, לפי המוקדם מבין השניים) ולכן, תמיד עדיף שיהיה אישור זמין ותקף ולא לחץ של הרגע האחרון. כמו כן, יש המון מבצעים ולעיתים נוסעים נוטים להזמין טיסה ושהות בטווח זמנים מאוד קצר וספונטני, אישור בתוקף, יאפשר לך להיות מוכן להזמנה מהירת טווח ללא דאגה.

מה הזמן המינימלי שבו כדאי להגיש בקשה ל ESTA?

עדיף כמה שיותר זמן מראש, לאחר שגיבשתם החלטה לגבי הנסיעה, בכל מקרה מומלץ מאוד שלא להגיש בקשה בסמוך לטיסה המתוכננת.
תוצאות הבדיקה של המערכת הממוחשבות לרוב לוקחות עד 72 שעות, יש לקחת בחשבון כי במקרים חריגים של בעיות טכניות ותחזוקה במערכת ייתכנו גם עיכובים מעבר לכך.

אם בקשת ה ESTA שלך נדחתה יהיה עליך להגיש בקשה לויזה לארצות הברית

אם בקשת ה ESTA שלך תידחה מכל סיבה שהיא, יהיה עליך להגיש בקשה לויזה לארה"ב .
סוגי הוויזה כוללים ויזות B, בעיקר לנסיעות למטרות תיירות, ויזות E, למתכננים לשהות בארה"ב בעיקר למטרות עסקיות, ויזת למתכננים מעבר לעבודה בחברות בארה"ב.
אם בקשת ה ESTA שלך נדחתה, יהיה עליך להנפיק ויזה כלשהי כדי לנסוע לארה"ב והתהליך ייקח לרוב 1-2 חודשים מרגע הגשת הבקשה לויזה ועד לקבלתה.

ההבדלים העיקריים בין הגשת הבקשה ל ESTA ויזה לארה"ב, הם שבנוסף לזמן הנדרש, הם מספר המסמכים שיש להגיש והאם יידרש ממך לבקר בשגרירות ארה"ב לראיון או לא. בשל הבדלים אלו, הגשת בקשה לויזה דורשת הרבה יותר זמן ועלויות. לכן, אנו ממליצים לנוסעים לארה"ב לנסיעות או תהליכי הכשרה לטווח קצר להגיש בקשה ל ESTA במקום ויזה.
אם ענית "כן" אפילו לאחת משאלות הזכאות בעת הגשת הבקשה ל ESTA, הבדיקה עשויה להימשך יותר מ-72 שעות. אם בקשתך לנסוע לארה"ב סורבה לאחר הגשת הבקשה ל ESTA, יש לבדוק שוב אם ענית על כל שאלה בכנות והזנת את כל המספרים והאותיות בצורה נכונה בבקשתך.

אם ברור שהדחייה נבעה מהזנה שגויה בטופס, ניתן להגיש בקשה נוספת ל ESTA, יש להמתין לפחות 24 שעות ולהקפיד על הזנת המידע בצורה נכונה. (יהיה עליך לשלם את החיובים הרלוונטיים כדי להגיש בקשה ל ESTA שוב).

למשך כמה זמן תקף אישור ה ESTA?

תוקף של אישור ה ESTA (המערכת האלקטרונית לאישור נסיעות) טוב לשימוש לשנתיים מתאריך הנפקתו. עם זאת, אם תוקף הדרכון שלך יפקע תוך פחות משנתיים, תוקפו של אישור ה ESTA יפקע באותו זמן עם תאריך פקיעת התוקף של הדרכון שלך. במידה ואישור ESTA פג יהיה עליך להגיש בקשה חדשה כדי להיכנס בשנית לארה"ב.