כניסה לארה”ב עם דרכון צרפתי

אישור כניסה לארה״ב עם דרכון צרפתי

החל משנת 2009, צרפת צורפה לתוכנית פטור מויזה לארצות הברית. המשמעות של הדבר, היא שאזרחי צרפת אשר בבעלותם דרכון צרפתי החל משנה זו, אינם מחויבים בהגשת בקשת ויזה רגילה לארצות הברית אלא יכולים להגיש בקשה אלקטרונית, אשר התשובה לה, מתקבלת תוך 72 שעות.

הליך זה, פוטר את בעלי הדרכונים הצרפתים בהליך של הגשת והוצאת ויזה לארצות הברית, אשר עלותו היא גבוהה בהרבה וזמן ההוצאה וההמתנה ארוך מאוד בהשוואה לתוכנית פטור מויזה לארה"ב.


כיצד מגישים בקשה ל ESTA עם דרכון צרפתי?

בקשת הכניסה לארצות הברית לבעלי דרכון צרפתי היא בקשה המוגשת אונליין, כלומר, אין צורך בקביעת מ לראיון בשגרירות ארצות הברית והגעה למוסד זה. יש למלא את הטופס הנמצא באתר זה, הכולל שאלות הקשורות לפרטים אישיים של המגיש, פרטי איש קשר בארצות הברית אם ישנו, פרטי איש קשר למצב חירום, תעסוקה ושאלות ביטחון כלליות.


כיצד מתקבל אישור הכניסה והאם בוודאות מתקבל אישור?

אישור הכניסה נשלח למייל של מגיש הבקשה , לאחר לא יותר מ 72 שעות לרוב.

האישור עצמו הוא אלקטרוני ונמצא במערכות האלקטרוניות האמריקאיות, אך מתקבל עם קבלת האישור גם מסמך, המעיד על התשובה החיובית, את המסמך זה, אשר מגיע במייל, יש להדפיס ולקחת לנסיעתכם לארה"ב.

ברוב הגדול של המקרים מתקבל אישור ואין סירוב. במקרים מסוימים, כאשר מגיש הבקשה נתקל בעבר בבעיות בזמן שהות או כניסה לארצות הברית, כמו כן, מועמד בעל עבר פלילי, יכולים מגישים אלו להיתקל בסירוב כניסה. במקרה זה, אין אפשרות לערער על בקשה זו, ועל מנת להיכנס לארצות הברית יש להגיש בקשה לויזה.
דוגמא דרכון צרפתי כריכה דרכון צרפתי
דרכון צרפתי לדוגמה


מהן עלויות הבקשה?

אגרת הבקשה היא בסך 21$ ועלות זו כפופה לשינויים של גורמים אמריקאים.
עלות הגשת הבקשה היא בסך של 199 ש״ח.


יציאה מישראל עם דרכון צרפתי

ביציאה ממדינת ישראל, כל אזרח המחזיק בשני דרכונים מוכרח לצאת מגבולות ישראל באמצעות הדרכון הישראלי אשר ברשותו. על חברת התעופה לוודא כי הנוסע מחזיק בויזה או אישור כניסה לארצות הברית ובשום פנים ואופן לא תעלה למטוס אדם אשר אין ברשותו ויזה או אישור כניסה לארצות הברית.

ולכן, יש להדפיס את האישור אשר התקבל במייל ולהציגו לחברת התעופה בעת הצ׳ק אין והעליה למטוס.


כניסה לארצות הברית עם דרכון צרפתי

כל בעל דרכון צרפתי יכול להגיש בקשה ל -ESTA אשר הוא אישור אלקטרוני באמצעותו ניתן לטוס לארצות הברית. בעלות על דרכון צרפתי אינה מותירה כניסה רק מתוקף בעלות על הדרכון ויש להציג בכל כניסה לארצות הברית אישור כניסה תקף ועדכני.

כמו כן, יש לקחת בחשבון כי אף אישור כניסה אינו מבטיח כניסה לארצות הברית , שזו תלויה בקציני ההגירה בכניסה למדינה.


מהם התנאים של הכניסה והשהייה בארצות הברית לבעלי דרכון צרפתי?

בעלי דרכון צרפתי יכולים באמצעות אישור הכניסה לשהות בארצות הברית למשך של עד 90 יום בכל כניסה. מספר הכניסות לארה״ב אינו מוגבל.

אישור הכניסה בעל תוקף של שנתיים, או עד לסיום תוקפו של הדרכון הצרפתי, לפי המוקדם מביניהם.

מטרות הכניסה המאפשרות שימוש באישור הכניסה הן: טיול, עסקים, לימודים קצרים אשר אינם אקדמאים, ביקורי משפחה וחברים, השתתפות בכנסים או אירועים. המטרות לשמן אישור זה אינו תקף הן- עבודה, לימודים אקדמאים , שהייה של מעל 90 יום וכדומה.


מהי תוכנית פטור מויזה?

תוכנית פטור מויזה , הקרויה- ESTA , מאפשרת כניסה לארצות הברית ללא ויזה בדרכון.

באישור זה משתתפות נכון לחודש מאי 2022, 40 מדינות מרחבי העולם, בעיקר מאירופה.

תוכנית זו מאפשרת קבלת תשובה מהירה (תוך 72 שעות) ולאחר מכן אפשרות לכניסה מיידית לארצות הברית.

שימו לב